Anketa

Z diskuze...

Reklama

INFO: na icq 409 959 124 alebo Tib0r@zoznam.sk KdeJe - internetový portálSurf.skCS GameWorldBNN

»Hi-Tech (4)

http://new.nazory.eu/image/15287177
Ak vás článok zaujal a chcete vedieť viac kliknite na zobraziť celé v pravo dole ...

Googlu sa opäť podarilo vstúpiť do dobre fungujúcej oblasti, ešte ju zlepšiť a hlavne rozvíriť jej vody. Samozrejme, reč je o vpáde tejto firmy na trh so svojím bezplatným navigačným systémom GPS.
Americká agentúra Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) podporujúca výskum nových technológií použiteľných armádou v minulosti vyhlásila súťaž autonómne jazdiacich robotických vozidiel pod názvom DARPA Grand Challenge. National Institute of Standards and Technology (NIST) v spolupráci s IEEE Robotics and Automation Society v súčasnosti podporuje podobnú súťaž univerzít a tímov ich študentov zaoberajúcich sa mikrorobotikou, mikroelektronikou a mikroelektromechanickými systémami (MEMS). Súťaž pod názvom 2010 NIST Mobile Microbotics Challenge bude súčasťou medzinárodnej konferencie IEEE International Conference on Robotics and Automation, ktorá sa uskutoční v máji 2010 v Anchorage na Aljaške.
Toshiba predstavila televízor s výkonným procesorom, aplikácia od firmy Fujitsu vám radí pri golfe a roboti spievajú milostné piesne. Toto a oveľa viac z japonského veľtrhu CEATEC vám predstavíme v tomto článku.
V utorok vyletí na obežnú dráhu zeme satelit, ktorý dodá pre služby Google Maps a Google Earth podrobnejšie mapové materiály. Nový satelit pri každom oblete zozbiera 41 gigabajtov dát zo 750 tisíc štvorcových kilometrov.
 
Design By T!B0