Anketa

Z diskuze...

Reklama

INFO: na icq 409 959 124 alebo Tib0r@zoznam.sk KdeJe - internetový portálSurf.skCS GameWorldBNN

»News

Bezplatný navigačný systém GPS od Googlu prichádza

Googlu sa opäť podarilo vstúpiť do dobre fungujúcej oblasti, ešte ju zlepšiť a hlavne rozvíriť jej vody. Samozrejme, reč je o vpáde tejto firmy na trh so svojím bezplatným navigačným systémom GPS.

Tento ťah určite spôsobí veľké bolesti hlavy vedúcim pracovníkom firiem, ako sú Garmin a TomTom, ktoré sú najväčšími výrobcami GPS.

Nová navigácia od spoločnosti Google môže byť zlá správa aj pre spoločnosť Apple a jej smartphone iPhone. Môže sa totiž stať, že zákazníci začnú kupovať zariadenia založené na operačnom systéme Android 2.0, ktoré poskytujú navigačný systém. Prečo? Pretože služba Google Maps Navigation je zadarmo. A zároveň nejde o žiadnu nedorobenú aplikáciu. Navigačný program je užitočný nástroj, ktorý využíva služby Google Maps a Google Street View spolu s dopravným značením a hlasovými príkazmi.

To nie je zlé na bezplatnú aplikáciu, čo hovoríte? Rozhodne ide o veľký kontrast oproti softvéru GPS pre iPhone od firmy TomTom, ktorý stojí 100 dolárov rovnako ako Mobile Navigator North America od spoločnosti Navigon. Väčšine zákazníkov sa teraz tieto aplikácie budú zdať predražené, výrobcovia navigácií GPS tak budú musieť znížiť ceny alebo prísť s takými prevratnými novými vlastnosťami, že sa oplatí za ne platiť takú cenu.

Služba Google Maps Navigation by mohla mať veľký vplyv aj na celý trh so smartphonmi. Môže to byť prvá aplikácia pre operačný systém Android, ktorá presvedčí zákazníkov (najmä tých, ktorí hľadajú smartphone s dobrou navigáciou) na nákup tohto zariadenia napríklad na úkor iPhonu.

Samozrejme, iPhone ponúka mnoho iných výhod, predovšetkým vyše sto tisíc aplikácií. Aj preto má spoločnosť Apple menší strach ako výrobcovia GPS. Nie je nijaké prekvapenie, že spoločnosti TomTom a Garmin znížili ceny skladových zásob v rovnaký deň, keď firma Google vydala správu o svojom novom navigačnom systéme. Môžeme sa len tešiť, čo príde ďalej.

Video s tým, ako funguje navigácia so systémom od Googlu, nájdete na YouTube.Zdroj:
computerworld.cz
 
Design By T!B0